czwartek, 8 stycznia 2015

Meersburg i okolice


Wiadomo, że nie ma ładniejszego miejsca niż nasza wioska :) ale nawet ona się nam czasem nudzi i mamy ochotę coś zwiedzić. Kilka lat temu penetrowaliśmy już te okolice, lecz czas robi swoje i wspomnienia odrobinę się już zatarły (klik!).
Niektórzy twierdzą, że Meersburg to najładniejsza miejscowość nad całym Jeziorem Bodeńskim i chyba trzeba im przyznać rację. Strome stoki pokryte winoroślą, górujące nad nimi piękne majestatyczne zamki, doskonale zachowana starówka, a to wszytko w zaledwie pięciotysięcznym miasteczku. Gdy dodać do tego lato, słońce, ciepłą wodę i widok na Alpy to otrzymujemy mieszankę idealną. Już nie możemy się doczekać :)


Latem promenada jest gwarna i pełna ludzi.Rzeźba Petera Lenka zdobi wejście do portu. Jest to jedna z wielu jego prac, które możemy odnaleźć w prawie każdej okolicznej miejscowość. Najsłynniejsza jest chyba Imperia w Konstancji oraz tryptyk w Ludwigshafen. Trzeba przyznać, że jest to dosyć obrazoburcza sztuka. Ciekawe czy jakieś polskie miasto pozwoliłoby sobie na takie prace.


Ach, ci Niemcy :)


Okolice.