niedziela, 10 czerwca 2012

Wenecja


Kolejna porcja fotek, tym razem z Wenecji. Nie jest łatwo pisać na ławce siedząc pod słońce, więc posłużę się wpisem z przed roku :):
"Wenecję odwiedza rocznie około 15 milionów turystów. W najbardziej znanych miejscach tłumy przemieszczają się przez 24 godziny 365 dni w roku. Niektórzy mogą powiedzieć, że to już, masówka, że tłumy, że to nic oryginalnego być w Wenecji. Ale czy Ci ludzie są tam bez powodu? Czy to wina miasta, że jest takie piękne? My byliśmy już tam kilka razy i za każdym kolejnym Wenecja sprawia inne wrażenie. Ostatnio mieliśmy mieszane uczucia, tym razem jesteśmy zachwyceni. A jeśli ktoś nie lubi tłumów to naprawdę są jeszcze miejsca gdzie można usiąść na ławce i delektować się widokami i klimatem (może nie samotnie ale nie wśród masy ludzi)."
Aktualnie znowu jesteśmy w Grado i mamy pewne plany co do tego miasteczka, ale to już życie zweryfikuje :) Zaraz idziemy na mecz Włochy- Hiszpania zobaczyć jak kibicuje prawdziwy włoski tifoso. stoisko owocowo-warzywne :)

Na koniec na zdrowie! We Włoszech nie widzieliśmy jeszcze nikogo pijącego piwo w miejscu publicznym (choć nie jest to zakazane). Spacerując po Wenecji dojrzeliśmy trzy osoby z puszeczkami w ręku i od razu zawyrokowaliśmy- Polacy. Jak się pewnie domyślacie nie byliśmy w błędzie!